Stredové zloženie

Nájdete nás v Leviciach

(+421) 948-570-370

Cenník - Servis a údržba stredového zloženia bicykla

Demontáž, vyčistenie, premazanie a montáž stredového zloženia bicykla

Nižšie nájdete cenník servisných úkonov týkajúci sa stredového zloženia bicykla. Servis zahŕňa úkony demontáže, vyčistenia, premazania, montáže stredového zloženia, prípadne jeho výmeny. Ďalej zahŕňa úkony montáže a demontáže kľúk vrátane pedálov a montáže a demontáže prevodníkov. Tu nájdete Sprievodný lístok pre servisovanie bicykla.

Cena
Vyčistenie a premazanie stredového zloženia 10,00 €
Demontáž a montáž stredového zloženia 8,00 €
Demontáž a montáž stredového zloženia press-fit 12,00 €
Celkový servis stredového zloženia (vyčistenie, premazanie, kontrola, prípadne výmena) vrátane demontáže a montáže klúk) od 20,00 €
Montáž kľúk 3,00 €
Demontáž kľúk 3,00 €
Výmena prevodníka 4,00 €
Demontáž a montáž prevodníka - komplet (vrátane stredu a pedálov) 10,00 €

Ak hľadáte komplexný servis, pozrite si ponuku našich servisných balíkov pre celoodpružené bicykle alebo klasické a HardTail bicykle.
Cenník prác je uvedený bez použitých dielov a materiálu.
Ceny sú uvedené vrátane 20% DPH.

Otázky o údržbe a servise stredového zloženia bicykla

Všetko, čo sa hýbe sa opotrebováva. Keď jazdíte na prašnom podklade, blate, v daždi či v snehu, tak nečistoty sa postupom času dostanú aj pod prachovky a gumené tesnenia. Životnosť a funkčnosť stredovej osky a rovnako aj pedálov sa dá predĺžiť pravidelnou údržbou - rozobraním, vyčistením a opätovným premazaním ložísk. Keď jazdíte len za sucha, po asfaltkách a neumývate bicykel tlakovou vodou, tak vaša stredová oska či pedále budú vyžadovať menej častú údržbu.

Najbežnejším príznakom uvoľnenej alebo opotrebovanej stredovej osky je vydávanie hluku alebo rytmického klikania či vŕzgania počas pedálovania. Tiež sa zvykne objavovať vôla v stredovom zložení poprípade tzv. pocit plávajúcich kľúk.

Ako sme už vyššie spomenuli vydávanie akéhokoľvek hluku pochádzajúceho zo stredovej osky, naznačuje čas jej údržby. Len upozorňujeme, niekedy je jednoduché zameniť miesto vychádzajúceho hluku alebo klikania zo stredovej osky, za zvuk vychádzajúci z opotrebovania ďalších komponentov v hnacom systéme bicykla. Napríklad - pedále, reťaz, prehadzovačka alebo zadný náboj kolesa.

Kľuky vydržia večnosť, pokiaľ pravidelne meníte reťaz a staráte o celý systém. To, čo sa opotrebováva je prevodník, konkrétnejšie jeho ozubenie. Napríklad, dvojdielny prevodník by mohol vydržať 40000 až 50000 km. Samozrejme, jeho životnosť závisí od jeho kvality, podmienok v ktorých je používaný a od štýlu jazdenia. Naväčší vplyv na životnosť ozubenia prevodníka má však predovšetkým pravidelnosť čistenia a mazania reťaze, ako aj jej včasná výmena vrátane kazety.

Dá sa to zistiť vizuálne. Zuby prevodníka pomaly nadobúdajú tvar žraločej plutvy. Zvyčajne však prevodníku začnú jazdci venovať pozornosť, až keď majú novú reťaz, novú kazetu, všetko správne nastavené, ale aj napriek tomu im reťaz prešmykuje alebo strieľa.

Tu treba dať pozor či sa samostatný prevodník dá vymeniť alebo sa skladá z jedného kusu. Cena výmeny prevodníka sú 4 eurá. Stáva sa však, že skrutky, ktoré ho držia sa zaseknú a je potrebné kompletné demontovanie kľuk s prevodníkom. V tomto prípade je cena výmeny 10 eur.

Väčšinou stačí stredové zloženie prečistiť a premazať. V tomto prípade sa cena pohybuje okolo 10 Eur a ak je potrebné vymenia sa opotrebované guličky za niekoľko centov. V niektorých prípadoch sa ložiská nedajú mazať a je potrebná celá výmena stredového zloženia, ktorá vychádza na 10 Eur + materiál. Samostatná kapitola sú atypické stredové zloženia napr. press-fit alebo na cestnom karbónovom bicykli, ktoré vyžadujú špeciálnejší prístup a cena za servis je 12 Eur.

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu! Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Vyplnenie políčok s hviezdičkou* je povinné.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Potrebujete opraviť váš bicykel, ale nikdy ste u nás neboli?

Získajte 15% zľavu na prvý servis

Pokazil sa vám bicykel alebo nadišiel čas pravidelného servisu? Váhate však, či využiť naše služby? Uľahčíme vám to! Vyplňte servisný lístok, prineste nám bicykel (alebo ho my vyzdvihneme u vás doma), vykonáme kompletnú diagnostiku, po oprave bude opäť fungovať ako nový a za vašu dôveru vás ešte odmeníme zľavou 15% na prvý prevedený servis. Samozrejme, na vykonaný servis od nás dostanete záruku po dobu 2 mesiacov a na diely po dobu 2 rokov.

Návrat hore