Kolesá

Nájdete nás v Leviciach

(+421) 948-570-370

Cenník - Oprava a servis kolies bicykla

Cykloservis kolies - výmena špíc, ráfikov, nábojov, plášťov, centrovanie kolies ...

Cenník servisných úkonov kolies bicykla zahŕňa výmenu špíc, ráfikov, nábojov a centrovanie kolies. Ďalej výmenu duší, plášťov, či prerobenie kolesa na bezdušový systém. Montáž a demontáž kazety, nalepenie a odlepenie galusky vrátane vyčistenia ráfu kolesa po odlepení galusky. Tu nájdete Sprievodný lístok pre servisovanie bicykla.

Cena
Centrovanie od 10,00 €
Odstránenie starých špicov z kolesa 4,00 €
Výmena ráfu (nové špice) 15,00 €
Výmena ráfu (staré špice ostávajú, neodporúča sa) od 12,00 €
Výmena náboja 15,00 €
Výmena náboja (staré špice ostávajú, neodporúča sa) 12,00 €
Premazanie orecha 10,00 €
Dotiahnutie kónusov náboja 2,00 €
Výmena špice + centrovanie 5,00 €
Defekt (výmena duše) 3,00 €
Výmena plášta 3,00 €
Demontáž a montáž kolesa 2,00 €
Prerobenie kolesa na bezdušový systém (cena je za jedno koleso) 10,00 €
Výmena plášťa alebo duše na elektrokolobežke (napr. - xiaomi) 10,00 €
Výmena voľnobežného orecha od 9,00 €
Premazanie voľnobežného orecha (rozobratie, výmena vazeliny) 14,00 €
Montáž kazety 3,00 €
Demontáž kazety 3,00 €
Nalepenie galúsky (páskou) 10,00 €
Odlepenie galúsky (nalepenej na páske) 5,00 €
Vyčistenie ráfu kolesa po odlepení galúsky 20,00 €

Ak hľadáte komplexný servis, pozrite si ponuku našich servisných balíkov pre celoodpružené bicykle alebo klasické a HardTail bicykle.
Cenník prác je uvedený bez použitých dielov a materiálu.
Ceny sú uvedené vrátane 20% DPH.

Otázky o servise kolies bicykla

Poruchy dokážeme opraviť aj bez predchádzajúceho časového dohodnutia. Ak sa jedná o malú poruchu stačí len priniesť váš bicykel a my ho zvyčajne pre vás opravíme na počkanie cca. Za 15 minút ale veľa však záleží aj od počtu zákazníkov na predajni. Všetky ostatné opravy je potrebné rezervovať vopred.

Cena duší sa pohybuje od 2 € zvyčajne do 10 €, záleží od rozmeru a značky. Výmena alebo zalepenie tejto duše vás bude stáť ďalšie 3 €.

Za montáž a demontáž plášta si vypýtame 3 €. Cena plášta záleží od kvality a rozmeru. Dostať kúpiť lacné plášte (do 10 €), ktoré sú zväčša menej kvalitné a viac náchylné na defekty. Kvalitnejšie plášte kúpite za cca 20 €.

Všeobecným pravidlom je výmena pneumatík každých 3000 - 4 000 km. Výmenu pneumatík by ste mali robiť vtedy, keď už nemáte na nej dezén, alebo keď pneumatiky vykazujú opotrebenie, ako sú napríklad praskliny bočných stien. Pneumatiky pre závodné bicykle, ktoré sú určené pre rýchlosť a vysoký výkon, bude možno potrebné vymeniť po 1 000 kilometroch. Tieto pneumatiky majú väčšinou značku ktorú treba sledovať a keď ju nie je vidno je plášť hodný výmeny.

Ľahké centrovanie kolies u nás stojí 7 Eur aj s doplnením chýbajúcich špicov.

Vyváženie kolesa by malo trvať cca 30 minút v závislosti ako veľmi je koleso vychýlené alebo špice pouvoľnované. Rozhodujúcim faktorom je aj počet zákazok pred vami.

Napätie špíc je dôležité, aby zabezpečili, že vaše kolesá budú pevné, spoľahlivé a budú mať dlhú životnosť. Príliš utiahnuté špice zase môžu spôsobiť poškodenie ráfika alebo náboja. Všetky špice kolesa by mali mať približne rovnaké primerané napätie.

Špice sa môžu uvoľniť pri prudkom údere na hrbole alebo pri dopade po výskoku. Ak maticu špice príliš utiahnete, napätie pritiahne túto časť ráfika kolesa k náboju a uvoľní špice na opačnej strane kolesa. Tiež môže nastať únava materiálu kedy je potrebné komplené prešpicovanie a nahradenie novými špicami.

Nikdy by ste nemali jazdiť s uvoľnenými špicami alebo jazdiť na kolesách so zlomenými alebo chýbajúcimi špicami.

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu! Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Vyplnenie políčok s hviezdičkou* je povinné.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Potrebujete opraviť váš bicykel, ale nikdy ste u nás neboli?

Získajte 15% zľavu na prvý servis

Pokazil sa vám bicykel alebo nadišiel čas pravidelného servisu? Váhate však, či využiť naše služby? Uľahčíme vám to! Vyplňte servisný lístok, prineste nám bicykel (alebo ho my vyzdvihneme u vás doma), vykonáme kompletnú diagnostiku, po oprave bude opäť fungovať ako nový a za vašu dôveru vás ešte odmeníme zľavou 15% na prvý prevedený servis. Samozrejme, na vykonaný servis od nás dostanete záruku po dobu 2 mesiacov a na diely po dobu 2 rokov.

Návrat hore