Ložiská a iné

Nájdete nás v Leviciach

(+421) 948-570-370

Cenník - Servis ložísk a ostatné úkony na bicykli

Cykloservis ložísk bicykla - stiahnutie, očistenie, premazanie ložísk, výmena …

Nižšie nájdete cenník servisných úkonov týkajúci sa stiahnutia, očistenia a premazania ložísk, ako aj ich kompletnú výmenu. Ďalej sa týka rezania závitov, frézovania či premazania zadnej stavby celoodpruženého bicykla. Tu nájdete Sprievodný lístok pre servisovanie bicykla.

Cena
Čistenie kazety alebo viackolečka 5,00 €
Umytie bicykla s cyklodrogériou 15,00 €
Výmena ložiska na ráme 7,00 €
Kompletná výmena ložísk na celoodpruženom bicykli [V období (v sezóne) od 1.Apríla do 30. Septembra - príplatok 50%] 40,00 - 70,00 €
Premazanie zadnej stavby celoodpruženého bicykla 30,00 €
Stiahnutie jednoduché 2,50 €
Stiahnutie zložité 4,50 €
Rezanie závitov od 3,50 €
Frézovanie 7,00 €
Výmena sedadla 1,50 €
Výmena 1ks ložiska - vylisovanie / nalisovanie do 10,00 €

Ak hľadáte komplexný servis, pozrite si ponuku našich servisných balíkov pre celoodpružené bicykle alebo klasické a HardTail bicykle.
Cenník prác je uvedený bez použitých dielov a materiálu.
Ceny sú uvedené vrátane 20% DPH.

Otázky o servise ložísk bicykla

V tomto prípade budú ložiská už opotrebované alebo úplne zničené. Vplyvom tlakov a nečistôt na guľôčky dochádza k ich mechanickému poškodeniu alebo sa dostala do ložiska voda a skorodovalo. Tiež sa mohla stať chyba pri montáží kedy sa ložisko nenalisovalo správne do rámu a poškodilo sa. Tu už nepomôže premazanie ale je potrebná výmena celého ložiska za nové.

Niektoré typy ložísk sú voľne uložené v ráme a v takom prípade si ich viete doma vymeniť. Horšie sú však ložiská, ktoré sú do rámu nalisované. V tomto prípade by som nechal výmenu na servis, nakoľko na výber treba sťahovák a lis na opätovné osadenie ložiska. Bez potrebného vybavenia sa do toho netreba púšťať. Hrozí poškodenie rámu.

Existuje nekonečne veľa typov ložísk. Pokiaľ máte vybrané ložisko z rámu, väčšinou sa na ňom nachádza číslo, podľa ktorého ložisko viete kúpiť. Ak tam však číslo nenájdete je potrebné zobrať posuvné meradlo a odmerať vnútorný a vonkajší priemer a hrúbku ložiska. Pri kúpe si už zvolíte či chcete drahšie kvalitnejšie alebo lacnejšie ložisko.

Ložiská si nevyžadujú takú pozornosť ako napríklad reťaz na bicykli, ktorú treba mazať skoro stále. Pokiaľ ložisko netreba vymeniť je dobré raz za rok ho rozobrať, dať dole prachovku, vyčistiť a natlačiť doňho novú vazelínu. Tiež si pri tomto úkone skontrolujete správne dotiahnutie skrutiek, ktoré držia ložisko. A v neposlednom rade netreba zabúdať, že časti bicykla kde sú ložiská sa neumývajú prúdom vody.

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu! Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Vyplnenie políčok s hviezdičkou* je povinné.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Potrebujete opraviť váš bicykel, ale nikdy ste u nás neboli?

Získajte 15% zľavu na prvý servis

Pokazil sa vám bicykel alebo nadišiel čas pravidelného servisu? Váhate však, či využiť naše služby? Uľahčíme vám to! Vyplňte servisný lístok, prineste nám bicykel (alebo ho my vyzdvihneme u vás doma), vykonáme kompletnú diagnostiku, po oprave bude opäť fungovať ako nový a za vašu dôveru vás ešte odmeníme zľavou 15% na prvý prevedený servis. Samozrejme, na vykonaný servis od nás dostanete záruku po dobu 2 mesiacov a na diely po dobu 2 rokov.

Návrat hore