Riadenie

Nájdete nás v Leviciach

(+421) 948-570-370

Cenník - Oprava a servis riadenia bicykla

Cykloservis riadenia bicykla / hlavové zloženie - ložiská, predstavec, riadidlá

Nižšie nájdete cenník servisných úkonov týkajúci sa riadenia bicykla - konkrétne údržby hlavového zloženia (ložiská, predstavec, riadidlá, vidlica) zahrňujúce jeho vyčistenie, premazanie, prípadne jeho výmenu a dotiahnutie. Skrátka, ak je to potrebné, vieme ponúknuť aj celkovú generálnu opravu hlavového zloženia. Tu nájdete Sprievodný lístok pre servisovanie bicykla.

Cena
Premazanie a vyčistenie hlavového zloženia 10,00 €
Výmena hlavového zloženia 8,00 €
Dotiahnutie hlavového zloženia 1,50 €
Generálna oprava hlavového zloženia od 10,00 €
Nabitie ježka do vidlice 2,00 €

Ak hľadáte komplexný servis, pozrite si ponuku našich servisných balíkov pre celoodpružené bicykle alebo klasické a HardTail bicykle.
Cenník prác je uvedený bez použitých dielov a materiálu.
Ceny sú uvedené vrátane 20% DPH.

Otázky o údržbe a servise riadenia bicykla

Riadenie je často prehliadané a zanedbávané. Ide však o nevyhnutnú súčasť bicykla. Prepája riadítka na vidlicu, ku ktorej je pripevnené vaše predné koleso. Riadenie musí byť tuhé, aby vydržalo jazdecké zaťaženie ako nárazy, brzdenie, či bočné naklápanie bicykla, ale zároveň musí umožňovať plynulé otáčanie a riadenie vášho bicykla.

Zistiť, či je vaše riadenie uvoľnené je jednoduché. Zatiahnite prednú brzdu a rozkývajte bicykel dopredu a dozadu. Ak budete vidieť v hornej časti riadiaceho stĺpika sa hýbať trubku riadenia voči predstavcu, alebo v spodnej časti vidlicu, prípadne budete počuť klepanie, tak riadenie je uvoľnené. Ak to tak máte už dlhší čas, je pravdepodobné, že bude potrebné vymeniť aj ložiská.

Môže sa stať že vôľa v redení nebude no aj tak sa vám pri otáčaní zasekáva volant. V tomto prípade budú poškodené ložiská v horšom prípade celé misky hlavového zloženia.

Pri dlhodobom jazdení s uvoľneným riadením, nielenže prichádzate o pôžitok z jazdenia, pretože strácate cit toho, čo pod vami robí cesta alebo chodník, a okrem zlomenia ložísk a krku vidlice, riskujete tiež poškodenie vášho rámu ba dokonca aj vášho zdravia.

Najdôležitejšie, pre správne fungovania riadenia bicykla je pravidelné čistenie ložísk a všetkých povrchov ložísk od nečistôt, starého maziva, nanesenie novej vrstvy maziva a správne upnutie/dotiahnutie predstavca, riadidla a držiaka riadidla. Túto činnosť by ste mali nechať na servis nakoľko pri doťahovaní je dôležitá postupnosť uťahovania skrutiek.

Vyčistenie a premazanie hlavového zloženia sa pohybuje od 9 Eur. Záleží aj aký typ máte namontovaný na bicykli nakoľko pri niektorých sa ložiská mazať nedajú ale menia sa rovno za nové. Bežné ložiská sa dajú kúpiť v priemere za euro, tie kvalitnejšie zapuzdrené sú už drahšie.

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu! Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Vyplnenie políčok s hviezdičkou* je povinné.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Potrebujete opraviť váš bicykel, ale nikdy ste u nás neboli?

Získajte 15% zľavu na prvý servis

Pokazil sa vám bicykel alebo nadišiel čas pravidelného servisu? Váhate však, či využiť naše služby? Uľahčíme vám to! Vyplňte servisný lístok, prineste nám bicykel (alebo ho my vyzdvihneme u vás doma), vykonáme kompletnú diagnostiku, po oprave bude opäť fungovať ako nový a za vašu dôveru vás ešte odmeníme zľavou 15% na prvý prevedený servis. Samozrejme, na vykonaný servis od nás dostanete záruku po dobu 2 mesiacov a na diely po dobu 2 rokov.

Návrat hore