Reťaz

Nájdete nás v Leviciach

(+421) 948-570-370

Cenník - Servis a výmena reťaze na bicykli

Cykloservis a výmena reťaze na bicykli - reťaz nitovacia a s rýchlospojkou

V cenníku nájdete najbežnejšie servisné úkony týkajúce sa reťaze bicykla, či už nitovacej alebo s rýchlospojkou. Servis a výmena reťaze obyčajne zahŕňa jej demontáž a montáž, vyčistenie, namazanie a kontrolu dĺžky reťaze. Tu nájdete Sprievodný lístok pre servisovanie bicykla.

Cena
Demontáž a montáž reťaze 3,00 €
Vyčistenie a namazanie reťaze od 4,00 €
Kontrola dĺžky reťaze 2,00 €

Ak hľadáte komplexný servis, pozrite si ponuku našich servisných balíkov pre celoodpružené bicykle alebo klasické a HardTail bicykle.
Cenník prác je uvedený bez použitých dielov a materiálu.
Ceny sú uvedené vrátane 20% DPH.

Otázky o servise a údržbe reťaze bicykla

Preskakujúca alebo prešmykujúca reťaz môže mať viacero príčin. Často môže byť spôsobená nesprávne nameranou dĺžkou reťaze, opotrebovanými komponentami hnacej sústavy (kazeta, kľuka) alebo tuhým článkom reťaze.

Ak ste nedávno vymenili reťaz a aj napriek tomu vám stále skáče alebo prešmykuje, tak za predpokladu že ste kúpili správnu reťaz, máte správnu dĺžku reťaze a v mieste spoja vám neostal tuhý/neohybný článok, znamená to, že je potrebné vymeniť aj kazetu alebo kľuky s prevodníkom.

Aby ste sa vyhli zrýchlenému opotrebovaniu kazety a kľúk s prevodníkom, všeobecným pravidlom pre výmenu reťaze je zhruba každých 1500 až 3000 odbicyklovaných km. Opotrebovanie reťaze bude prevažne závisieť od jej kvality, pravidelnosti údržby a štýlu jazdenia jazdca. Kedy je reťaz súca výmeny si viete zmerať mierkou na reťaze alebo posuvným meradlom kedy si musíte nájsť na internete rozmedzie danej značky.

Čistá reťaz je rovnako dôležitá ako správne namazaná. V ideálnom prípade by ste mali reťaz dôkladne vyčistiť a namazať po každej jazde, alebo napr. po každých 75 km. Samozrejme, všetko v závislosti od povrchu, po ktorom zvyknete jazdievať. Čím je povrch prašnejší, blatnejší, či mokrejší, tým častejšie je vhodné sa o reťaz postarať.

Keď nezvyknete robievať pravidelnú údržbu reťaze, lebo bicykel používate iba zriedkavo, najlepším indikátorom kedy premazať reťaz na bicykli je prejsť po reťazi prstami a zistiť, či zanecháva mazivo, alebo je úplne suchá. Na druhej strane, ak chodievate na dlhé cyklotúry, tak je dobré reťaz premazať po každých 100 až 150 km v závislosti od toho, či jazdíte po cestách alebo lesných chodníkoch. Rovnako je vhodné častejšie očistiť a premazať aj reťaz v daždivých alebo blatistvých podmienkach.

Krátka odpoveď je nie. Reťaze sa ale časom opotrebujú spôsobom, že sa zväčší ich maximálna dĺžka. To zvyčajne označujú mechanici ako „natiahnutie“ reťaze. Ide však o znak opotrebovanej reťaze, ktorá by sa mala vymeniť, aby sa predišlo ďalšiemu zbytočnému opotrebovaniu kazety a kľúk s prevodníkom.

Cena reťazí začína od 5 €, pričom drahšie a výkonnejšie reťaze sa môžu pohybovať v cene od 25 € a viac. Samozrejme nájdu sa aj reťaze drahšie ako 100 €. Drahšie reťaze zvyšujú kvalitu radenia, sú lahšie a sú všeobecne odolnejšie voči opotrebovaniu.

Ak nám donesiete očistený bicykel cena výmeny reťaze vás bude stáť 3 €. Ale ako to už chodí zákazníci kašlú na radiaci systém a prí osadení novej reťaze je potrebné kompletné umytie pohonného systému a tým pádom sa cena navyšuje. Nebudeme dávať novú reťaz na zašpinený systém, to by stratilo význam. Cena výmeny s očistením radiaceho systému je 10 €.

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu! Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Vyplnenie políčok s hviezdičkou* je povinné.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Potrebujete opraviť váš bicykel, ale nikdy ste u nás neboli?

Získajte 15% zľavu na prvý servis

Pokazil sa vám bicykel alebo nadišiel čas pravidelného servisu? Váhate však, či využiť naše služby? Uľahčíme vám to! Vyplňte servisný lístok, prineste nám bicykel (alebo ho my vyzdvihneme u vás doma), vykonáme kompletnú diagnostiku, po oprave bude opäť fungovať ako nový a za vašu dôveru vás ešte odmeníme zľavou 15% na prvý prevedený servis. Samozrejme, na vykonaný servis od nás dostanete záruku po dobu 2 mesiacov a na diely po dobu 2 rokov.

Návrat hore