Elektrobicykel

Nájdete nás v Leviciach

(+421) 948-570-370

Cenník - oprava a servis elektrobicyklov

Cykloservis elektrobicyklov - elektropohon, diagnostika, update firmwaru ...

V cenníku nájdete najbežnejšie nami vykonávané servisné úkony týkajúce sa elektrobicyklov. Oprava a servis elektrobicyklov obyčajne zahŕňa diagnostiku a update firmwearu, demontáž, údržbu, opravu elektropohonu a jeho systému, alebo montáž systémového svetla či dynamo svetla. Tu nájdete Sprievodný lístok pre servisovanie bicykla.

Cena
Elektropohon | Diagnostika a update firmwaru 25,00 €
Systém | Update firmvaru 10,00 €
Ovládacia páčka elektropohonu | Výmena 7,00 €
Motor | Výmena (bez update firmvaru) 19,00 €
Motor | Dotiahnutie momentovým kľúčom 5,00 €
Motor (s krytom) | Dotiahnutie 10,00 €
Montáž systémového svetla (predné alebo zadné) 15,00 €
Montáž dynamo svetla (predné alebo zadné) 15,00 €
Elektropohon | Zapnutie svetiel (v systéme) 5,00 €

Ak hľadáte komplexný servis, pozrite si ponuku našich servisných balíkov pre celoodpružené bicykle alebo klasické a HardTail bicykle.
Cenník prác je uvedený bez použitých dielov a materiálu.
Ceny sú uvedené vrátane 20% DPH.

Otázky o servise a údržbe elektrobicykla

Elektrobicykel by mal byt servisovaný rovnako ako bežný bicykel. Tým, že bicykel má väčšiu silu tak dochádza k častejšiemu opotrebenie niektorých komponentov v porovnaní s normálnym bicyklom. Vo väčšine prípadov stačí vykonať servis raz ročne. Avšak zákazníci, ktorí používajú elektrobicykle častejšie alebo v extrémnejších podmienkach budú potrebovať častejší servis. Za predpokladu, že váš e-bike nebol mechanicky poškodený (pád, náraz …), tak spravidla budete sami cítiť, kedy je čas, aby sa niekto pozrel na váš e-bike odborným okom.

Ak chcete resetovať batériu, postupujte nasledovne:

  1. Vyberte batériu z držiaka batérie.
  2. Stlačte a podržte tlačidlo Zap / Vyp na batérii po dobu 10 sekúnd.
  3. Systém batérie by sa mal teraz resetovať. Vložte späť batériu a zapnite bicykel.

Životnosť motora a batérie na ebiku sa môže znížiť, ak je na neho vynakladané príliš veľké zaťaženie.

Nikdy nenechávajte batériu svojho elektrobicykla zbytočne dlho v nabíjačke - máme na mysli niekoľko dní. Znížite tým jej životnosť dokonca sa môže aj pokaziť. Stav nabitia batérie vám ukazuje batéria alebo samostatná nabíjačka takže viete kedy presne treba odpojiť konektor z nabíjania.

Zvyčajne, ak je batéria elektrobicykla dobre udržiavaná môžete očakávať, že batéria vydrží 2 až 4 roky. Lítiová batéria časom pomaly stratí svoju kapacitu, aj keď sa nepoužíva.
Shimano batéria je konštruovaná aby vydržala minimálne 1000 nabíjacích cyklov čo vychádza pri priemernom dojazde 70 km na 70 000 km. Treba dávať pozor aby baterka nebola zbytočne vystavená zime a vo vlhkom prostredí. A ak vás zaujíma reálna kapacita batérie vieme vám ju pomocou diagnostiky zistiť.

Predĺžiť dojazd batérie na elektrobicykli sa dá:

  • správnym tlakom v pneumatikách,
  • užšou šírkou plášťa,
  • používaním správnej asistencie / podpory motora e-biku,
  • udržiavaním hnacieho ústrojenstva v čistote a správne namazaného,
  • zvolenie správnej kadencie,
  • menej záťaže,
  • vyhýbanie sa kopcom.

Ak sa vám vybije batéria počas cyklotúry, nebudete mať pomocného asistenta, ale stále môžete šliapať vlastnou silou, ako na bežnom bicykli. Jazda na e-biku bez funkčnej batérie ho nijako nepoškodí. Jazda na ebiku s vybitou batériou však spôsobí, že sa vám bude šliapať ťažšie, najmä v stúpaniac (váha elektrobicykla navyše). Dobrým spôsobom, ako tomu zabrániť, je sledovať nabitie batérie na displeji počítača a prepnúť na nižšiu asistenciu, ak vidíte, že spotrebovávate energiu príliš rýchlo.

Elektromotory na e-bicykloch zvyčajne vydržia dlho. Pravdepodobne budete niekoľkokrát vymieňať brzdové doštičky a pneumatiky, reťaze, kazety a batériu pred motorom.

Áno môžete. Väčšina elektrických bicyklov je vodeodolná. Elektrický systém na bicykli je odolný voči vode a je navrhnutý tak, aby odolával dažďu. Výrobcovia však vo všeobecnosti odporúčajú nenechávať bicykel zbytočne vystavený dlhotrvajúcim lejakom, aby sa zabránilo kondenzácii vlhkosti v displeji a ďalších elektrických komponentoch.

Elektrobicykel vyčistite tak, ako sa čistí bežný bicykel. Použite hadicu, špongiu a nejaký bežný čistič. Vyčistiť elektrobicykel môžete po každej dlhšej jazde, aby bol udržiavaný v dobrom stave. Po vyčistení nezabudnite znovu namazať reťaz mazivom. Ak sa dá, pri umývaní sa vyhnite používaniu tlakovej vody a vyberte batériu von z rámu. Nie ani tak kvôli elektrine, ako kvôli tomu, že voda pod vysokým tlakom môže vytlačiť vazelínu z vnútorných ložísk nábojov.

Pomôcť sa určite budeme snažiť pokiaľ sa jedná o normálny elektro bicykel a nie o dorábku elektromotora na normálny bicykel. Bežnú údržbu bicykla isto zvládneme, horšie bude ak je problém v samotnom systéme elektrobicykla. Tiež ale záleží aký pohon máte na bicykli, pretože nie na všetky máme diagnostiku.

Ak viete, že batériu nebudete používať niekoľko mesiacov je vhodné urobiť nasledujúce opatrenie. Rýchlosť samočinného vybíjania lítiovej batérie je najvyššia po úplnom nabití a najnižšia, keď je batéria takmer vybitá. Nechávať batériu dlhodobo vybitú je veľmi zlé pre celkovú životnosť batérie. Takže kompromisom, ktorý v priebehu času znižuje stratu kapacity, ale stále šetrí batériu, je ju uskladniť na 80% nabitie. To môžete dosiahnuť tak, že na elektrobicykli prejazdíte cca. 20% z plného nabitia. Najlepšie je potom skladovať batériu na temperovanom vhodnom mieste a následne baterku krátkodobo dobíjať každých 5 až 10 týždňov.

Alebo si môžete bicykel doniesť k nám na zazimovanie. Spravíme mu kompletný posezónny servis a uskladníme ho v strážených a temperovaných miestach.

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu! Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Vyplnenie políčok s hviezdičkou* je povinné.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Potrebujete opraviť váš bicykel, ale nikdy ste u nás neboli?

Získajte 15% zľavu na prvý servis

Pokazil sa vám bicykel alebo nadišiel čas pravidelného servisu? Váhate však, či využiť naše služby? Uľahčíme vám to! Vyplňte servisný lístok, prineste nám bicykel (alebo ho my vyzdvihneme u vás doma), vykonáme kompletnú diagnostiku, po oprave bude opäť fungovať ako nový a za vašu dôveru vás ešte odmeníme zľavou 15% na prvý prevedený servis. Samozrejme, na vykonaný servis od nás dostanete záruku po dobu 2 mesiacov a na diely po dobu 2 rokov.

Návrat hore