Brzdy

Nájdete nás v Leviciach

(+421) 948-570-370

Cenník - Servis a výmena bŕzd bicykla

Cykloservis - brzdové doštičky, gumičky, brzdové kotúče a brzdová kvapalina

Tu nájdete cenník servisných úkonov týkajúci sa opráv a výmeny bŕzd bicykla. Servis cyklistických bŕzd v prípade brzdových doštičiek a brzdových gumičiek obvykle zahŕňa ich nastavenie, výmenu, odvzdušnenie. V prípade brzdových kotúčov ide o ich odmastenie, rovnanie a výmenu. Pri hydraulických brzdách samozrejme okrem odvzdušnenia ide aj o výmenu brzdovej kvapaliny. Pri klasických brzdách zase o výmenu oceľových laniek. Tu nájdete Sprievodný lístok pre servisovanie bicykla.

Cena
Nastavenie V-brzdy 3,00 €
Výmena V–brzdy 4,00 €
Výmena brzdových špalikou s nastavením (jeden pár) 3,00 €
Nastavenie kotúčovej brzdy 3,00 €
Výmena kotúčovej brzdy 6,00 €
Odvzdušnenie hydraulickej brzdy (vrátane kvapailny) s nastavením 12,00 €
Výmena brzdových doštičiek kotúčovej brzdy s nastavením od 4,00 €
Premazanie piestika brzdovej páky hydraulickej brzdy, výmena časti hydraulickej brzdy od 5,00 €
Odmastenie brzdového kotúča 2,00 €
Výmena brzdového kotúča 3,50 €
Rovnanie brzdového kotúča 3,00 €
Rovnanie brzdového kotúča s nastavneím 4,50 €
Výmena bovdenu od 3,00 €
Premazanie bovdenov, komplet 7,00 €
Výmena lanka  s mazaním bovdenu - vonkajšie vedenie 3,00 €
Výmena lanka  s mazaním bovdenu - vnútorné  vedenie 5,00 €
Veľký servis lankovej brzdy (nastavenie, výmena bowdenov a lanka za nové, vyčistenie, premazanie) 10,00 €
Odvzdušnenie hydraulickej brzdy (vrátane kvapaliny) AVID s nastavením 14,00 €
Skrátenie hydraulickej brzdy (vrátane montáže, kvapaliny a nastavenia) 15,00 €
Skrátenie hydraulickej brzdy (vrátane montáže, kvapaliny a nastavenia) AVID 20,00 €
Montáž hydraulickej brzdy s nastavením a skrátením hadice 20,00 €

Ak hľadáte komplexný servis, pozrite si ponuku našich servisných balíkov pre celoodpružené bicykle alebo klasické a HardTail bicykle.
Cenník prác je uvedený bez použitých dielov a materiálu.
Ceny sú uvedené vrátane 20% DPH.

Otázky o údržbe a výmene bŕzd bicykla

Životnosť brzdových doštičiek je zavislá od kvality brzdových doštičiek, zmesi použitej pri výrobe, jazdného štýlu, terénu, vašej váhy aj podmienok v akých jazdíte. Za normálnych okolností by vám mali vydržať približne 2000 km. Hrúbka novej zmesi na platničkách je 2,5 - 3 mm bez podkladového pliešku na ktorom je zmes prilepená. Jednoducho ak máte pocit, že po nejakom čase na bicykli brzdy strácajú brzdný účinok jedná sa najskôr o zodraté doštičky a bude ich treba vymeniť.

Nové brzdové gumičky zvyknú mať zuby, drážky alebo nejaký vzor na gumičke. Ak vaše brzdy na ráfiku prestali reagovať, pozrite sa na prítlačnú plochu brzdových gumičiek - ak na prítlačnej ploche nevidíte vôbec žiadne zarážky, poprípade je táto plocha zodratá do šikma, znamená to, že vrchná vrstva gumy už doslúžila a brzdové gumičky je potrebné vymeniť.

Ideálne je zobrať baterku a nazrieť zo strany na zostávajúcu hrúbku brzdových doštičiek. Ak sú doštičky tenké a je vidno len minimálne brzdovú zmes, tak môže byť čas na ich výmenu. Niekedy sa totiž doštičky nemusia opotrebovávať rovnomerne či už v rámci samotnej plochy tej ktorej dosticky alebo vzájomne umiestnených doštičiek na ľavej/pravej strane. Ak predbežnej kontrole nevenujete pozornosť, pri úplnom opotrebení doštičky či doštičiek, vám dá pri stláčaní brzdy o ich stave vedieť nepríjemný zvuk vznikajúci trením kovu o kov. V takom prípade sa odporúča brzdu do výmeny brzdových doštičiek nepoužívať, aby sa predišlo zničeniu brzdového kotúča.

Pri stláčaní budete mať pocit, ako by ste stláčali špongiu poprípade vám páčka prepadne a brzda vôbec nebrzdí. Je to preto, že v systéme sa nachádzajú vzduchové bubliny a ako je známe, vzduch je viac stlačiteľný ako brzdový olej. Plná funkčnosť bŕzd sa dá opäť prinavrátiť odvzdušnením celého brzdového systému.

Výmena brzdových gumičiek s nastavením jednej brzdy vychádza od 4 Eur. Výmena doštičiek na kotúčovej brzde s nastavením začína od 6 Eur. Samozrejme pri osadení nových doštičiek je potrebné odmastiť brzdový kotúč špeciálnym prostriedkom na odmastenie.

Ak spozorujete na brzdovom kotúči ryhy a nerovnomerné opotrebenie poprípade zvlnenie kotúča pri rotácií je čas na výmenu. U niektorých značiek je na kotúči uvedená minimálna hrúbka korúča, ktorá sa meria pomocou posuvného meradla. Napríklad Shimano pri niektorých kotúčoch udáva TH 1,5 mm.

Určite netreba zabudnúť skontrolovať aj brzdový strmeň, či je dostatočne pevne prichytení o rám/vidlicu bicykla a tiež treba skontrolovať či je dotiahnutá hadička. Taktiež netreba zabúdať na jeho čistenie a premazanie brzdových valčekov.

Novým doštičkám pre ich povrchovú úpravu chvíľu trvá, kým sa zabehnú a začnú brzdiť tak ako majú. Hlavne sa nepúšťajte s novými platničkami hneď do náročných úsekov a nechajte im chvíľu nech sa zabehnú.

Výmena brzdového kotúča s nastavením brzdi stojí 5 Eur. Kvalitný brzdový kotúč sa pohybuje od 15 Eur za kus.

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu! Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Vyplnenie políčok s hviezdičkou* je povinné.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Potrebujete opraviť váš bicykel, ale nikdy ste u nás neboli?

Získajte 15% zľavu na prvý servis

Pokazil sa vám bicykel alebo nadišiel čas pravidelného servisu? Váhate však, či využiť naše služby? Uľahčíme vám to! Vyplňte servisný lístok, prineste nám bicykel (alebo ho my vyzdvihneme u vás doma), vykonáme kompletnú diagnostiku, po oprave bude opäť fungovať ako nový a za vašu dôveru vás ešte odmeníme zľavou 15% na prvý prevedený servis. Samozrejme, na vykonaný servis od nás dostanete záruku po dobu 2 mesiacov a na diely po dobu 2 rokov.

Návrat hore