Pedále

Nájdete nás v Leviciach

(+421) 948-570-370

Cenník - Servis pedálov bicykla

Cykloservis pedálov bicykla - klasické, nášľapné

V cenníku nájdete najbežnejšie servisné úkony týkajúce sa cyklistických pedálov. Obvykle ide o demontáž a montáž klasických alebo nášľapných pedálov prípadne ich generálnu opravu. Tu nájdete Sprievodný lístok pre servisovanie bicykla.

Cena
Demontáž a montáž pedálov 2,00 €
Generálna oprava pedálu od 10,00 €

Ak hľadáte komplexný servis, pozrite si ponuku našich servisných balíkov pre celoodpružené bicykle alebo klasické a HardTail bicykle.
Cenník prác je uvedený bez použitých dielov a materiálu.
Ceny sú uvedené vrátane 20% DPH.

Otázky o servise pedálov bicykla

Môže to byť kvôli vibráciám, nesprávnemu utiahnutiu, nečistotám v závitoch, poškodeniu alebo kombinácii vecí. Ak sú ale pedále správne utiahnuté, nemali by sa uvoľniť. Pedále sú protizávitové, takže pri pedálovaní sa závit na nich skôr dotiahne ako uvoľní. Pokiaľ sa pedál uvoľňuje aj po dotiahnutí pravdepodobne bude poškodená kľuka a je potrebná jej výmena.

Pedále bicykla nie sú univerzálne. Pedále sa rozlišujú veľkosťou plochy došľapu, tu záleží aký štýl jazdenia uprednostňujete a typom závitu. Existujú dve hlavné veľkosti pedálov. Detské bicykle majú tiež svoju špecifickú veľkosť pedálov.

Výmenu pedálov treba zvážiť pri ich silnom narazení a poškodení, alebo keď dôjde k opotrebeniu ich puzdier alebo ložísk. To, že niečo nie je v poriadku s pedálmi, alebo s jedným z pedálov sa obvykle prejaví stratou hladkosti ich otáčania počas pedálovania, prípadne pridružením vychádzajúceho nepríjemného zvuku. Tiež sa môže zodrať plocha došľapu čo má za následok šmýkanie nohy z pedálu.

Pedále bicykla nevyžadujú údržbu v takom rozsahu ako reťaz a ďalšie časti bicykla. V každom prípade, prach, blato a voda, ktorá sa časom do pedálov dostane, urýchľuje ich opotrebovanie. Pri intenzívnom bicyklovaní hlavne v teréne je ideálne pedále rozobrať, očistiť a namazať raz za 1 - 2 roky. Na druhej strane, ak používate bicykel len na jazdenie po meste, tak vám môžu pedále vydržať bez údržby aj 5 -10 rokov.

Spd pedále sa opotrebovávajú minimálne, nakoľko je noha skoro pevne upnutá . Opotrebovať sa môže pružinka ktorá nám riadi silu vypínania pedálu, čo má za následok veľmi ľahké vypnutie hocikedy počas jazdy, poprípade zatuhnutie kedy noha nejde vôbec vypnúť. Skôr ako pedále sa vám môžu opotrebovať kufre, ktoré sú upnuté na tretrách. Môžu sa zdeformovať, ak v tretrách chodíte po ťažkom teréne alebo sa len opotrebujú z bežného používania.

Výmena pedálov nie je zložitá vec. Veľa z vás si ju zvládne spraviť aj doma. Stávajú sa však prípady, že pedál zatuhne a je komplikované ho dostať von z kľuky. V takomto prípade si účtujeme za výmenu 1,5 €. Pedále vám demontujeme, vyčistíme závit nanesieme novú vazelínu, aby tak skoro pedál nezatuhol a nahodíme nový pedál naspäť.

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu! Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Vyplnenie políčok s hviezdičkou* je povinné.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Potrebujete opraviť váš bicykel, ale nikdy ste u nás neboli?

Získajte 15% zľavu na prvý servis

Pokazil sa vám bicykel alebo nadišiel čas pravidelného servisu? Váhate však, či využiť naše služby? Uľahčíme vám to! Vyplňte servisný lístok, prineste nám bicykel (alebo ho my vyzdvihneme u vás doma), vykonáme kompletnú diagnostiku, po oprave bude opäť fungovať ako nový a za vašu dôveru vás ešte odmeníme zľavou 15% na prvý prevedený servis. Samozrejme, na vykonaný servis od nás dostanete záruku po dobu 2 mesiacov a na diely po dobu 2 rokov.

Návrat hore