Odpruženie

Nájdete nás v Leviciach

(+421) 948-570-370

Cenník - Servis a oprava odpruženia bicykla

Cykloservis odpruženia prednej vidlice a zadného tlmiča bicykla

Nižšie nájdete cenník servisných úkonov týkajúci sa odpruženia bicykla, konkrétne údržbu a servisovanie prednej vidlice a zadného tlmiča bicykla. Servis odpruženia bicykla zahŕňa úkony ako dofúkania prednej vidlice a zadného tlmiča na správny tlak, nastavenie správneho odskoku cez montáž či demontáž tlmiča, vyčistenie a premazanie simeringov, ale aj zaslanie tlmičov na generálnu opravu certifikovanému distribútorovi a uskladnenie bicykla na dobu opravy. Tu nájdete Sprievodný lístok pre servisovanie bicykla.

Cena
Demontáž vidlice z bicykla 5,50 €
Nabitie ježka do vidly 2,00 €
Vyčistenie simeringov s namazaním 2,00 €
Montáž / demontáž vidlice na rám s nastavením brzdy a upravením krku od 15,00 €
Dofúkanie vidlice/tlmiča na správny tlak, nastavenie odskoku podľa potreby 3,00 €
Oprava vidlice a tlmiča zasielana k distributorovi, mot., dem. vidlice, uskladnenie bicykla na dobu opravy (+ poštovné tam aj späť,  + cena opravy u distrbútora) 29,00 €
Montáž / demontáž tlmiča 4,00 €

Ak hľadáte komplexný servis, pozrite si ponuku našich servisných balíkov pre celoodpružené bicykle alebo klasické a HardTail bicykle.
Cenník prác je uvedený bez použitých dielov a materiálu.
Ceny sú uvedené vrátane 20% DPH.

Otázky o servise, opravách a údržbe odpruženia bicykla

Nastavenie tlaku prednej odpruženej vidlice a zadného tlmiča bicykla je veľmi podobné tlaku v pneumatikách v tom, že je to do istej miery vaša osobná preferencia. V úvode vám odporúčame vyskúšať tlak doporučený výrobcom. Keď vám tento tlak nebude vyhovovať, pokúste sa experimentovať. Vo všeobecnosti, mäkšie odpruženie prednej vidlice bicykla a zadného tlmiča ponúka väčšiu mechanickú priľnavosť a lepšie koriguje vaše prípadné technické nedostatky alebo chyby počas ovládania bicykla, pretože, pokiaľ ide o priehlbiny, trčiace nerovnosti (kamene, korene) alebo uvoľnený podklad na lesných cestách či chodníkoch lepšie zvláda udržanie pneumatík na zemi v porovnaní s tuhým odpružením bicykla.

Tuhšie odpruženie prednej vidlice a zadného tlmiča bicykla umožňuje rýchlejšie prechody cez nerovnosti alebo prechody klopenými zákrutami. Preto, ak je vaším cieľom ísť na bicykli rýchlo a čo najstabilnejšie, tuhšie odpruženie vidlice a zadného tlmiča je to, čo bude sedieť vášmu štýlu jazdy.

Odpružené predné vidlice a zadné tlmiče bicyklov potrebujú pravidelnú údržbu. Obnažené kovové časti tlmenia odporúčame čistiť a mazať po každej jazde. Kompletný servis (výmena tesnení a úplná výmena oleja) odporúča každý výrobca (RockShock, Fox, Selva …) v odlišných časových odstupoch. Vo všeobecnosti sa ale odporúča robiť kompletnú údržbu prednej vidlice a zadného tlmiča na bicykli každých 200 hodín. Samozrejme platí, že čím častejšie budete odpruženie bicykla ošetrovať, tým dlhšie bude predná vidlica a zadný tlmič lepšie fungovať.

Pruženie bicykla, teda prednú vidlicu a zadný tlmič odporúčame prečistiť handričkou od nečistôt a namazať olejom určeným na pruženie (silikónový alebo teflónový) vždy pred alebo po cyklojazde. Tiež treba raz za čas skontrolovať či sú na prednej vidlici a zadnom tlmiči správne utiahnuté skrutky, ktoré tieto tlmiče držia.

Servis pruženia prednej vidlice a zadného tlmiča bicykla zatiaľ nemáme v ponuke servisu. Pokiaľ treba vieme zabezpečiť repas tlmiča a vidlice u externej firmy s dlhoročnými skúsenosťami. V tomto prípade sa pohybuje servis prednej vidlice bicykla od 50 Eur, záleží na modely. Servis zadného tlmiča bicykla sa začína na 65 eurách a tiež záleží na modely.

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu! Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Vyplnenie políčok s hviezdičkou* je povinné.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Potrebujete opraviť váš bicykel, ale nikdy ste u nás neboli?

Získajte 15% zľavu na prvý servis

Pokazil sa vám bicykel alebo nadišiel čas pravidelného servisu? Váhate však, či využiť naše služby? Uľahčíme vám to! Vyplňte servisný lístok, prineste nám bicykel (alebo ho my vyzdvihneme u vás doma), vykonáme kompletnú diagnostiku, po oprave bude opäť fungovať ako nový a za vašu dôveru vás ešte odmeníme zľavou 15% na prvý prevedený servis. Samozrejme, na vykonaný servis od nás dostanete záruku po dobu 2 mesiacov a na diely po dobu 2 rokov.

Návrat hore