Náboje

Nájdete nás v Leviciach

(+421) 948-570-370

Cenník - Servis nábojov kolies bicykla

Servis nábojov predného a zadného kolesa bicykla - vyčistenie, premazanie ...

V cenníku nájdete najbežnejšie servisné úkony týkajúce sa nábojov predného a zadného kolesa bicykla. Servis alebo oprava zahŕňa obyčajné odstránenie vôle na náboji zadného a predného kolesa. Alebo pri pravidelnom servisovaní bicykla vyčistenie, premazanie nábojov kolies a výmenu opotrebovaných ložísk nábojov. Tu nájdete Sprievodný lístok pre servisovanie bicykla.

Cena
Vyčistenie a premazanie náboja - predný 6,00 €
Vyčistenie a premazanie náboja - zadný s kazetou 8,00 €
Odstránenie vôle na náboji - predný od 2,00 €
Odstránenie vôle na náboji - zadný s kazetou od 3,00 €

Ak hľadáte komplexný servis, pozrite si ponuku našich servisných balíkov pre celoodpružené bicykle alebo klasické a HardTail bicykle.
Cenník prác je uvedený bez použitých dielov a materiálu.
Ceny sú uvedené vrátane 20% DPH.

Otázky o údržbe a servise nábojov predného a zadného kolesa bicykla

Neodporúčame. V skutočnosti môže byť jazda na opotrebovanom alebo dokonca rozsypanom ložisku veľmi nebezpečná najmä preto, že by to mohlo spôsobiť aj zastavenie kolesa počas jazdy čo by malo fatálne následky. Nehovoriac že pri takejto jazde dochádza k ešte väčšiemu opotrebeniu takže by sa oprava zbytočne predražila.

Jedným z prejavov opotrebovanie ložísk kolesových nábojov je viditeľný výkyv kolesa zo strany na stranu v mieste náboja. Ďalším prejavom spojeným s nedostatočným mazivom, môže byť počas točenia sa kolesa drsne znejúci zvuk kovu o kov alebo zadrhávanie počas točenia. V takom prípade už môže byť aj po životnosti ložísk alebo aj ďalších častí náboja, či samotného náboja. Je potrebné náboj rozobrať a zistiť stav ostatných častí.

Občas prichádzajú do nášho obchodu aj ľudia, ktorým bolo povedané, že je potrebné vymeniť celé koleso. Sú výnimočné prípady, kedy je výmena kolesa finančne najvýhodnejším riešením. Ak je ale problém len v náboji, konkrétne v opotrebovaní ložísk alebo nedostatku maziva, tak to určite nie je ten prípad.

Samotný servis nábojov jedného kolesa trvá cca hodinku, pokiaľ stačí vymeniť ložiská dá sa to zvládnuť aj za pol hodinu. Záleží od mieri opotrebenia a kedy sa naposledy vykonal servis na danom náboji.

Záleží od triedy náboja. Odporúčame minimálne jeden krát za rok skontrolovať stav vazelíny a dotiahnuť kónusové matky na náboji. Drahšie náboje majú zapuzdrené priemyselné ložiská, ktorých opotrebenie nie je také rýchle ako pri klasických guličkových ložiskách. Veľa záleži aj ako sa staráte o bicykel a čím ho umývate. Pokiaľ používate vapku je väčšia pravdepodobnosť že sa vám voda pod prúdom dostane do ložiska, ktoré následne zhrdzavie a zadrie sa.

Áno, na zadnom náboji sa nachádza orech na ktorý sa osádza kazeta. Treba pozrieť zarážky na ňom či nie sú zdeformované poprípade inak poškodené čo by malo za následok zhoršenej manipulácií pri osadení kazety.

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu! Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Vyplnenie políčok s hviezdičkou* je povinné.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Potrebujete opraviť váš bicykel, ale nikdy ste u nás neboli?

Získajte 15% zľavu na prvý servis

Pokazil sa vám bicykel alebo nadišiel čas pravidelného servisu? Váhate však, či využiť naše služby? Uľahčíme vám to! Vyplňte servisný lístok, prineste nám bicykel (alebo ho my vyzdvihneme u vás doma), vykonáme kompletnú diagnostiku, po oprave bude opäť fungovať ako nový a za vašu dôveru vás ešte odmeníme zľavou 15% na prvý prevedený servis. Samozrejme, na vykonaný servis od nás dostanete záruku po dobu 2 mesiacov a na diely po dobu 2 rokov.

Návrat hore